Tylko jedna książka…. Coaching Jenny Rogers

Nie dla każdego jest jasne, co się tak naprawdę kryje pod słowem coaching. Jestem nawet przekonany, że dla większości, jest to słowo nie do końca zrozumiałe, na wiele sposobów interpretowane. Coaching ma problem sam ze sobą, z samookreśleniem, najczęściej definiuje się przez negację – nie jest terapią, nie jest doradztwem, mentoringiem czy nauczaniem… A czym w takim razie jest?

Coachingu najlepiej doświadczyć lub o nim poczytać. Niestety, nie jest łatwo znaleźć dobrą,   napisaną przystępnym językiem książkę, która przydałaby się zarówno specjaliście, jak i osobom amatorsko zainteresowanym coachingiem. Właściwie na rynku jest tylko jedna taka pozycja – Jenny Rogers „Coaching” (GWP).

Pierwszy raz przeczytałem ją w trakcie studiów, dzięki niej wiele zrozumiałem i dużo się nauczyłem. Po kilku latach praktyki nadal jest moją nieodłączną „biblią”, zaczytaną, jak żadna inna książka i co rusz odkrywam w niej nowe pokłady inspiracji. Jest też wzorcem, jak pisać specjalistyczne książki. Logiczny układ treści, życiowe przykłady, równowaga między teorią, a ćwiczeniami. Autorka proponuje proste lecz nie prostackie rozwiązania, ćwiczenia można łatwo wykonać i są niezwykle skuteczne. Kolejny raz się okazuje, że mądra prostota jest skuteczniejsza, niż wszelkie skomplikowane, pseudonaukowe komplikacje.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mariusz
mariusz
8 lat temu

Chętnie po te pozycję sięgnę, brałem kilka razy w sesjach coachingowych ale chyba coach był do bani bo jakoś przekaz mnie nie przekonał.Pzdr

mariusz
mariusz
8 lat temu

Cześć Dawid Co prawda z innej beczki temat, analizuję też blog Alexa Barszczewskiego, znanego trenera. Na swoim blogu jakiś czas temu umieścił też wpis na temat czasu trwania sesji coachingowych, wywołało to żywą dyskusję i komentarze, luknij jak możesz http://alexba.eu/coaching-dlugosc-sesji/. Jak u Ciebie ile trwają sesję, czy faktycznie jeśli ktoś pisze, że prowadzi krótkie sesje to bzdura, bo tak nie powinno być. Jak jest w twoim przypadku, prowadzisz w zależności od potrzeby klienta czy masz ramy czasowe, jak to jest. Piszę bo temat mnie żywo interesuję, prowadzę szkolenia, ale tzw twarde, tematyczne, gdzie schematyzm mnie już wyjałowił, więc zainteresował mnie… Czytaj więcej »

mariusz
mariusz
8 lat temu

właśnie jestem w połowie książki…zadziwia mnogością przykładów:)

Mariusz
Mariusz
8 lat temu

Książka ukończona trochę na raty z braku czasu. Coaching, rozwój osobisty to tematy, które mnie interesują, ta książka okazała się fajną pozycją bo jeszcze bardziej rozbudziła we mnie ten ogień. Jak się okazuję zmieniła mój obraz na temat coachingu, że to nie terapia, a maksymalne skupienie się na zmianie jaka ma nastąpić w nas. Dzięki za tę pozycję, pzdr Cię.