Nordic Walking w Łodzi

Niewiele jest aktywności sportowych, które tak harmonijnie rozwijają całe ciało, jak Nordic Walking. Podczas treningu Nordic Walking pracuje prawie 90% wszystkich twoich mięśni. Najważniejsze zalety nordic walking to:

– prostuje sylwetkę, przeciwdziała garbieniu się, zapobiega bólom ramion i pleców,

– jest zbawienny dla kręgosłupa,

– wspomaga odchudzanie i kształtuje prawidłową sylwetkę,

– wzmacnia serce i reguluje ciśnienie krwi,

– zapobiega osteoporozie,

To tylko niektóre zalety systematycznego treningu nordic walking. Pamiętaj, że odczujesz je wyłącznie wtedy, gdy prawidłowo chodzisz z kijami nordic walking. Jeżeli robisz to nieprawidłowo, to chodzenie z kijami, niewiele różni się od zwykłego spaceru. Dlatego warto na początku swojej przygody z nordic walking zainwestować w szkolenie u doświadczonego trenera. Zapraszam Cię na szkolenie nordic walking w Łodzi

nordic walking w Łodzi
Nordic Walking w Łodzi. Na zdjęciu zajęcia prowadzone w Lesie Łagiewnickim

W czym pomoże ci trener nordic walking?

Jestem instruktorem i regularnie prowadzę treningi nordic walking w Łodzi. Najczęściej umawiam się na zajęcia indywidualne, które przynoszą najwięcej korzyści, ale mogę też poprowadzić szkolenie grupowe (na zamówienie). Pojedyncze zajęcia trwają ok. 60 minut. Pamiętaj, że instruktor nordic walking będzie ci potrzebny, aby na początku nie nabrać złych nawyków, które sprawią, że twoje chodzenie z kijami będzie nieefektywne. Zamiast się frustrować brakiem efektów, od początku naucz się prawidłowej techniki nordic walking.

W czasie zajęć poznasz nie tylko prawidłowe zasady chodzenia z kijami, ale i różnorodne ćwiczenia wspomagające ogólną sprawność. Umów się na zajęcia korzystając z formularza kontaktowego (zakładka „kontakt”).

Ceny i miejsca treningu

Zajęcia zazwyczaj prowadzę w parku 3 Maja w Łodzi. Spotykamy się przy hali MOSiR (inaczej Hala Parkowa), która mieści się na ulicy Małachowskiego 7. Obok znajduje się bardzo wygodny parking dla samochodów. Cena jednej godziny treningowej wynosi 60 zł od osoby .

Najlepsze efekty daje trening indywidualny, ale podejmuję się szkoleń dla większej liczby osób. Wtedy cena jednostkowa spada. Poniżej podaję ceny dla grup dwu, trzy i czteroosobowych. Ceny podawane są łącznie dla całej grupy, w nawiasie koszt dla 1 osoby z grupy.

  • dwie osoby, płacą łącznie 100 zł, (50 zł 1 osoba)
  • trzy osoby, płacą łącznie 150 zł, (50 zł 1 osoba)
  • cztery osoby, płacą łącznie 180 zł., (45 zł 1 osoba)

Przy większej liczbie osób, trening może trwać dłużej (w zależności od potrzeb do 1,5 godziny)

W szczególnych sytuacjach mogę też się umówić w innych miejscach na terenie Łodzi (np park na Zdrowiu przy Aquaparku „Fala” lub Łagiewniki parking zwany Kaloryferem przy Wycieczkowej). Cena za trening jest wtedy wyższa i wynosi co najmniej 75 zł od osoby.

Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach (powyżej 4 w kwartale) przewidziane są zniżki.

Jeżeli chcesz się umówić na inny rodzaj zajęć (dłuższe, wyjazdowe, grupowe) – skontaktuj się przez formularz kontaktowy, szczegóły i ceny ustalimy podczas rozmowy.

Obejrzyj krótkie wideo o zaletach, jakie niesie Nordic Walking

UWAGA: Zanim kupisz kije, przeczytaj artykuł dotyczący doboru kijów Nordic Walking!

Jakie kijki najlepiej kupić?

Wszystkich adeptów nordic walking zachęcam do do zakupu sprzętu/kijów odpowiednich dla tej aktywności fizycznej. Kije do nordic walking są lżejsze niż trekkingowe, mają też specjalnie zaprojektowaną rękawiczkę opasującą dłoń, która bardzo pomaga w prawidłowej pracy rąk. Ceny kijów wahają się od kilkunastu złotych za sprzęt kiepskiej jakości w dyskontach, poprzez kije dobrej jakości (ceny od 180 do 300 zł), aż po kije specjalistyczne, które mogą kosztować powyżej 500 zł. Polecam kije sprawdzonych firm, takich jak: Fizan, Gabel i Leki. Śmiało można też kupować sprzęt firm: Vipole, KV+ oraz Masters. Jeżeli potrzebujesz więcej wiedzy o kijkach to przejdź do poradnika wyboru kijków do nordic walking

Nordic walking w Łodzi
W Nordic Walking najważniejsza jest praca rąk, to ona najbardziej kuleje u początkujących

Po co mi trener nordic walking?

„Dlaczego mam wykupić lekcje u trenera, gdy chodzenie z kijami jest takie proste?” – pewnie i tobie do głowy przychodzi takie pytanie?

Oczywiście, chodzenie z kijami jest proste, tylko zazwyczaj nie jest to nordic walking. Istotą nordic walking jest harmonijne zaangażowanie niemal wszystkich partii mięśniowych – rąk, nóg, barków. Prawidłowe uprawianie nordic walking wspiera pracę kręgosłupa i stawów, zwiększa elastyczność, poprawia oddech, sprzyja odchudzaniu. Natomiast chodzenie z kijami angażuje tylko nogi, reszta ciała praktycznie się nie rusza. Wystarczy usiąść na ławce w parku i przez chwilę poobserwować ludzi z kijami, a szczególnie ich ręce – natychmiast zauważysz, że nawet u tych, którzy chodzą energicznie, ręce praktycznie nie pracują!

Jakie korzyści odniesiesz zapisując się na lekcje:

  • – Zyskasz umiejętność efektywnego chodzenia z kijami tak, aby pracowały niemal wszystkie partie mięśniowe, wzmacniał się kręgosłup oraz odciążały kolana,
  • – poznasz prawidłową koordynację pracy rąk i nóg,
  • – dowiesz się, jak zintensyfikować trening tak, aby zrzucić zbędne kilogramy
  • – nauczysz się ciekawej rozgrzewki i opanujesz ćwiczenia rozciągające
  • – dowiesz się jak można urozmaicić trening, aby nie był tylko nudnym chodzeniem
  • – umówione lekcje zmobilizują cię do wyjścia z domu i do systematycznego treningu