Karty szkoleniowo-coachingowe „Motywy”. Rekomendacje

Karty szkoleniowo-coachingowe. Rekomendacja innych trenerów, nauczycieli i coachów

Michał, coach i trener:

Często korzystam z opracowanych przez Dawida kart w ramach sesji coachingowych oraz podczas warsztatów grupowych. Pomagają w sytuacjach, gdy coachee znajduje się w impasie, nie znajduje rozwiązań lub potrzebuje nowej perspektywy. Za każdym razem, kiedy decydowałem się użyć tego narzędzia, wnosiło to świeże spojrzenie do pracy. W trakcie warsztatów chętnie korzystam z kart chcąc pobudzić uczestników do refleksji (np. jak postrzegają siebie w kontekście określonego zadania) lub na zakończenie pracy, jako wskazówkę dotyczącą przeniesienia omawianych treści w przyszłość pozawarsztatową. Widzę, że dzięki umiejętnemu zastosowaniu kart moja praca stała się bardziej twórcza i jest to pozytywnie odbierany przez klientów.

Karty szkoleniowo-coachingowe

Judyta – psycholog- psychoterapeuta

Karty „Motywy” zakupiłam kilka lat temu i korzystam z nich bardzo często zarówno w pracy z osobami dorosłymi jak i z młodzieżą. W mojej pracy terapeutycznej i edukacyjnej służą mi do:

  • do ćwiczeń integracyjnych w których chodzi o „przełamanie lodów” i stworzenie swobodnej atmosfery.
  • Jako materiał do pracy w formułowaniu celów i identyfikowaniu problemów do rozmowy
  • Jako metoda projekcyjna w pracy nad konkretnym problemem.

Wykorzystanie obrazu jest dużą pomocą zwłaszcza z osobami, które są małomówne i trudno nawiązują kontakt. Polecam wszystkim osobom pracującym jako nauczyciele, terapeuci lub trenerzy zakup kart „Motywy”. Jest to jednorazowa inwestycja, a możliwości wykorzystania takiego narzędzia dydaktycznego jest naprawdę wiele.

Basia, coach oraz trener rozwoju osobistego

Od dawna pracuję z „Kartami” Dawida i przyznam, że sprawdzają się na szkoleniu oraz podczas sesji indywidualnych. Praca z obrazem, praca z metaforą bardzo wzbogaca sesje coachingowe. Dzięki kartom można wejść na ukryte ścieżki, można dotrzeć do emocji, ponazywać nienazwane, zobaczyć nieuświadomione.

Dodatkowo, do kart autor proponuje kilka zestawów ćwiczeń, dzięki czemu mamy inspirację na start.

Wartością tych kart jest również to, że są nietuzinkowe i interesujące.