Coaching

Czym jest coaching?

Metodą udzielania wsparcia w rozwiązywaniu problemów oraz w przeprowadzaniu ważnych zmian życiowych. Metodą niezwykle skuteczną, jednak nie dla każdego i nie w każdej sytuacji.

Wsparcie coachingowego szczególnie potrzebne jest osobom, które muszą mierzyć się z kluczowymi zmianami w swoim życiu – utratą lub zmianą pracy, awansem, rozstaniem czy podjęciem trudnych decyzji.

O znaczeniu coachingu możesz dowiedzieć się więcej z moich filmów na kanale You Tube

Co wyróżnia coaching?

Od coacha nie otrzymasz gotowej recepty (porady) „dla wszystkich”, natomiast przy jego pomocy wypracujesz najlepszą receptę dla siebie. Każdy z nas jest inny i metody, które poskutkowały u twoich znajomych, tobie mogą zaszkodzić.

Coach pomoże ci wypracować rozwiązania w oparciu o twoje talenty, mocne strony, umiejętności i kompetencje. Nie masz talentów i mocnych stron? Nieprawda, każdy je ma, a coach pomoże ci je odnaleźć.

coach Łódź
Zapraszam na lifecoaching i coaching kariery w Łodzi

Bezpośredni coaching w Łodzi czy sesje zdalne?

Przyjęło się, że z coachem najlepiej kontaktować się bezpośrednio. Oczywiście, kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem jest bardzo ważny, ale nie znaczy, że kontakt zdalny jest mniej skuteczny. Żyjemy, uczymy się, pracujemy w epoce mediów cyfrowych. Media te świetnie sprawdzają się w coachingu. Bezpośrednio prowadzę coaching w Łodzi, ale przekonałem się, że sesje zdalne z klientami, którzy z różnych powodów nie mogą pojawić się na sesji, są też bardzo efektywne. Co ciekawe, jeden z najskuteczniejszych procesów coachingowych przeprowadziłem z klientką, która nie włączała kamery, sam kontakt głosowy wystarczył do odniesienia sukcesu.

W jaki sposób skorzystasz na coachingu?coaching w Łodzi

Jak pisze w swojej świetnej książce Jenny Rogers „Celem coachingu jest zmiana i działanie„. Klienci zgłaszają się na sesje coachingowe, ponieważ chcą aby coś w ich życiu się zmieniło lub nie radzą sobie ze zmianą, która nastąpiła bez ich udziału (choroba, awans w pracy, epidemia, emerytura. itp.). A każda zmiana wymaga podjęcia działania.

Co konkretnie zyskasz podczas procesu coachingowego?

 1. Nauczysz się precyzyjnie formułować cele. W dobrze zaprojektowanym celu leży istota rozwiązania problemu. Zazwyczaj jest tak, że wiesz czego nie chcesz, jednak masz kłopot z odpowiedzią, gdy pada pytanie „a co chcesz w zamian?”. Albo nie potrafisz tego zdefiniować, albo twoje cele są bardzo ogólnikowe. A z celami jest jak z parametrami GPS, jeżeli nie określisz ich szczegółowo, nie dojedziesz na miejsce.
 2. Wyjdziesz poza schematy. Przyczyną niepowodzeń jest schematyczne działanie. Prawdopodobnie zawsze działasz według pewnego, wypracowanego przed laty, wzorca. Z jego istnienia możesz sobie nawet nie zdawać sprawy. Jednak, stosując te same metody, nie oczekuj odmiennych rozwiązań. Coach, dzięki wytrenowanej umiejętności uważnego słuchania oraz zadawania pytań, pomoże ci odkryć wzorzec zachowań i ułatwi ci znalezienie alternatywnych rozwiązań.
 3. Spojrzysz na swój problem z innej perspektywy. Bardzo często nie widzisz rozwiązań, ponieważ jesteś w problemie „zanurzona(y)”. Coach pomoże ci dostrzec twój problem oczami bezstronnego obserwatora, co ułatwi ci zdystansowanie się do problemu i wyciszenie emocji.
 4. Zyskasz większą umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów w przyszłości, ponieważ  coach zadba, abyś przy jego wsparciu nauczył(a) się szukania i wdrażania rozwiązań najlepiej dopasowanych do ciebie.

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z coachingu bardzo ułatwia wiedza, jak przebiega cały proces, dlatego koniecznie zajrzyj na stronę sesja coachingowa. Jeżeli szukasz konkretnych przykładów, gdy coaching przyniósł efekty – polecam stronę o specjalizacji coachingowej. Polecam też przeczytanie znajdującego się w aktualnościach artykułu o coachingu, jego zaletach, wadach oraz przydatności w rozwiązywaniu problemów.

Kiedy coaching NIE spełni twoich oczekiwań?

 • – Kiedy potrzebujesz wsparcia psychoterapeuty lub psychiatry
 • – Kiedy oczekujesz „gotowej recepty” i nie masz ani czasu, ani chęci aby systematycznie pracować nad zmianą
 • – Kiedy nie jesteś gotowa(y) na działanie oraz uważasz, że za wszystkie twoje porażki i niepowodzenia odpowiadają inni
 • – Kiedy potrzebne jest ci konkretne szkolenie z wybranej dziedziny, a nie szukanie wielu rozwiązań

Kiedy coaching przyniesie najlepsze EFEKTY?

 • Kiedy bardzo chcesz zmienić coś w swoim życiu, a dotychczasowe metody działania nie przyniosły efektów
 • Kiedy jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje
 • Kiedy jesteś gotów (gotowa) systematycznie nad zmianą pracować
 • Kiedy potrzebujesz mądrego wsparcia i jesteś gotowa, to wsparcie przyjąć
 • Kiedy potrzebujesz uważnego wysłuchania i kogoś, kto zmotywuje cię do działania
 • Kiedy czujesz się przytłoczona (przytłoczony) problemami i nie widzisz żadnego rozwiązania

Coaching w Łodzi – bezpośredni lub zdalny (skype, zoom, smartfon)

Prowadzę coaching w Łodzi. Możesz się ze mną umówić na spotkanie bezpośrednie lub zdalne prowadzone za pośrednictwem telefonu lub programów Skype lub Zoom. Jeżeli chcesz się umówić czy dowiedzieć więcej, nie wahaj się napisać lub zadzwonić (w zakładce kontakt znajdziesz wszystkie niezbędne namiary). Polecam też przeczytanie artykułu o coachingu i zapoznanie się z informacjami o mnie.

Interesuje się coaching w Łodzi? To przeczytaj też koniecznie: