Nordic Walking w Łodzi

Nie zaniedbuj aktywności, która wspiera twój układ odpornościowy, nie zaniedbuj aktywności na świeżym powietrzu. Naucz się Nordic Walking, szczególnie, że ten sport jest zalecany przez wielu lekarzy. Zapraszam na trening nordic walking w Łodzi.

Jestem instruktorem i regularnie prowadzę treningi nordic walking w Łodzi. Najwięcej korzyści przynoszą zajęcia indywidualne, ale też mogę poprowadzić szkolenie grupowe (na zamówienie). Pojedyncze zajęcia trwają ok. 60 minut.

nordic walking w Łodzi
Nordic Walking w Łodzi – zajęcia w Lesie Łagiewnickim

W czasie zajęć poznasz nie tylko prawidłową technikę chodzenia z kijami, ale i różnorodne ćwiczenia wspomagające.

Ceny i miejsca treningu

Zajęcia zazwyczaj prowadzę w parku 3 Maja w Łodzi. Spotykamy się przy hali MOSiR (inaczej Hala Parkowa), która mieści się na ulicy Małachowskiego 7. Obok znajduje się bardzo wygodny parking dla samochodów. Cena jednej godziny treningowej wynosi 50 zł od osoby .

W szczególnych sytuacjach mogę też się umówić w Parku na Zdrowiu (przy Aquaparku Fala) lub w Łagiwnikach (parking zwany Kaloryferem przy Wycieczkowej). Cena za trening w tych miejscach jest wyższa i wynosi 70 zł od osoby.

Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach (powyżej 4 w kwartale) oraz dla grup powyżej trzech osób przewidziane są zniżki.

Inny rodzaj zajęć (dłuższe, wyjazdowe) – ceny ustalane indywidualnie, proszę o kontakt.

Można zamówić też zajęcia dla większej grupy osób (proszę o kontakt)

UWAGA: Zanim kupisz kije, przeczytaj artykuł dotyczący doboru kijów Nordic Walking!

Jakie kijki najlepiej kupić?

Wszystkich adeptów nordic walking zachęcam do do zakupu sprzętu/kijów odpowiednich dla tej aktywności fizycznej. Kije do nordic walking są lżejsze niż trekkingowe, mają też specjalnie zaprojektowaną rękawiczkę opasującą dłoń, która bardzo pomaga w prawidłowej pracy rąk. Ceny kijów wahają się od kilkunastu złotych za sprzęt kiepskiej jakości w dyskontach, poprzez kije dobrej jakości (ceny od 180 do 300 zł), aż po kije specjalistyczne, które mogą kosztować powyżej 500 zł. Polecam kije sprawdzonych firm, takich jak: Fizan i Gabel i Leki. Śmiało można też kupować sprzęt firm: Vipole, KV+ oraz Masters. Jeżeli potrzebujesz więcej wiedzy o kijkach to przejdź do poradnika wyboru kijków do nordic walking

Nordic walking w Łodzi
W Nordic Walking najważniejsza jest praca rąk, to ona najbardziej kuleje u początkujących

Po co mi trener nordic walking?

„Dlaczego mam wykupić lekcje u trenera, gdy chodzenie z kijami jest takie proste?” – pewnie i tobie do głowy przychodzi takie pytanie?

Oczywiście, chodzenie z kijami jest proste, tylko zazwyczaj nie jest to nordic walking. Istotą nordic walking jest harmonijne zaangażowanie niemal wszystkich partii mięśniowych – rąk, nóg, barków. Prawidłowe uprawianie nordic walking wspiera pracę kręgosłupa i stawów, zwiększa elastyczność, poprawia oddech, sprzyja odchudzaniu. Natomiast chodzenie z kijami angażuje tylko nogi, reszta ciała praktycznie się nie rusza. Wystarczy usiąść na ławce w parku i przez chwilę poobserwować ludzi z kijami, a szczególnie ich ręce – natychmiast zauważysz, że nawet u tych, którzy chodzą energicznie, ręce praktycznie nie pracują!

Jakie korzyści odniesiesz zapisując się na lekcje:

  • – Zyskasz umiejętność efektywnego chodzenia z kijami tak, aby pracowały niemal wszystkie partie mięśniowe, wzmacniał się kręgosłup oraz odciążały kolana,
  • – poznasz prawidłową koordynację pracy rąk i nóg,
  • – dowiesz się, jak zintensyfikować trening tak, aby zrzucić zbędne kilogramy
  • – nauczysz się ciekawej rozgrzewki i opanujesz ćwiczenia rozciągające
  • – dowiesz się jak można urozmaicić trening, aby nie był tylko nudnym chodzeniem
  • – umówione lekcje zmobilizują cię do wyjścia z domu i do systematycznego treningu