Nordic Walking

Jestem instruktorem nordic walking i regularnie prowadzę treningi indywidualne oraz grupowe. Zajęcia odbywają się w łódzkich parkach (3 Maja i na Zdrowiu) oraz w lesie łagiewnickim. W zależności od wielkości grupy trwają  60-90 minut. Na zajęcia zapraszam z własnymi kijkami do nordic walking.

nordic walking w Łodzi

W czasie zajęć poznamy nie tylko technikę chodzenia z kijami, ale i różnorodne ćwiczenia wspomagające. Zadbamy o siłę i kondycję, gibkość oraz rozciąganie, koordynację ruchową, a na koniec o prawidłowy oddech i wyciszenie. Przy okazji poznajemy łódzkie parki i lasy. 

Cennik:

  • Trening indywidualny – 30-50 zł za godzinę (cena uzależniona jest od miejsca zajęć).
  • Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach (powyżej trzech), przewidziane są zniżki
  • Inny rodzaj zajęć (dłuższe, wyjazdowe) – ceny ustalane indywidualnie, proszę o kontakt.
  • Można zamówić też zajęcia dla większej grupy osób – wtedy cena jest znacznie niższa

Kije nordic walking

Wszystkich adeptów nordic walking zachęcam do do zakupu sprzętu/kijów odpowiednich dla tej aktywności fizycznej. Kije do nordic walking są lżejsze niż trekingowe, mają też specjalnie zaprojektowaną rękawiczkę opasującą dłoń, która bardzo pomaga w prawidłowej pracy rąk. Ceny kijów wahają się od kilkunastu złotych za sprzęt kiepskiej jakości w dyskontach, po prawie 300 zł za wysoko specjalistyczne w sklepach sportowych. Kije dobre zaczynają się od 150 zł. Najlepsze firmy to: Fizan i Gable (średnia półka) oraz Leki (wyższa półka).

Po co mi trener nordic walking?

„Dlaczego mam wykupić lekcje u trenera, gdy chodzenie z kijami jest takie proste?” – pewnie i tobie do głowy przychodzi takie pytanie? Nie dziwię się – też tak myślałem, gdy zaczynałem moją przygodę z nordic walking.

Oczywiście, chodzenie z kijami jest proste, tylko zazwyczaj nie jest to nordic walking. Istotą nordic walking jest harmonijne zaangażowanie niemal wszystkich partii mięśniowych – rąk, nóg, barków. Prawidłowe uprawianie nordic walking wspiera pracę kręgosłupa i stawów, zwiększa elastyczność, poprawia oddech. Natomiast chodzenie z kijami angażuje tylko nogi, reszta ciała praktycznie się nie rusza. Wystarczy usiąść na ławce w parku i przez chwilę poobserwować ludzi z kijami, a szczególnie ich ręce – natychmiast zauważa się, że nawet u tych, co chodzą energicznie, ręce praktycznie nie pracują!

Zapisując się na lekcje nordic walking:

  • – Zyskasz umiejętność efektywnego chodzenia z kijami tak, aby pracowały niemal wszystkie partie mięśniowe, wzmacniał się kręgosłup, odciążały kolana
  • – nauczysz się ciekawej rozgrzewki i opanujesz ćwiczenia rozciągające
  • – dowiesz się jak można urozmaicić trening nordic walking, aby nie był tylko nudnym chodzeniem
  • – umówione lekcje zmobilizują cię do wyjścia z domu i do systematycznego uprawiania nordic walking