Coaching

Czym jest coaching?

Metodą udzielania wsparcia w rozwiązywaniu problemów oraz w przeprowadzaniu ważnych zmian życiowych. Metodą niezwykle skuteczną, jednak nie dla każdego i nie w każdej sytuacji

Co wyróżnia coaching?

Od coacha nie otrzymasz gotowej recepty (porady) „dla wszystkich”, natomiast przy jego pomocy wypracujesz najlepszą receptę dla ciebie. Każdy z nas jest inny i metody, które poskutkowały u twoich znajomych, tobie mogą zaszkodzić.

Coach pomoże ci wypracować rozwiązania w oparciu o twoje talenty, mocne strony, umiejętności i kompetencje. Nie masz talentów i mocnych stron? Nieprawda, każdy je ma, a coach pomoże ci je odnaleźć.

W jaki sposób skorzystasz na coachingu?coaching w Łodzi

 1. Nauczysz się precyzyjnie formułować cele. W dobrze zaprojektowanym celu leży istota rozwiązania problemu. Zazwyczaj jest tak, że wiesz czego nie chcesz, jednak masz kłopot z odpowiedzią, gdy pada pytanie „a co chcesz w zamian?”. Albo nie potrafisz tego zdefiniować, albo twoje cele są bardzo ogólnikowe. A z celami jest jak z parametrami GPS, jeżeli nie określisz ich szczegółowo, nie dojedziesz na miejsce.
 2. Wyjdziesz poza schematy. Przyczyną niepowodzeń jest schematyczne działanie. Prawdopodobnie zawsze działasz według pewnego, wypracowanego przed laty, wzorca. Z jego istnienia możesz sobie nawet nie zdawać sprawy. Jednak, stosując te same metody, nie oczekuj odmiennych rozwiązań. Coach, dzięki wytrenowanej umiejętności uważnego słuchania oraz zadawania pytań, pomoże ci odkryć wzorzec zachowań i ułatwi ci znalezienie alternatywnych rozwiązań.
 3. Spojrzysz na swój problem z innej perspektywy. Bardzo często nie widzisz rozwiązań, ponieważ jesteś w problemie „zanurzona(y)”. Coach pomoże ci dostrzec twój problem oczami bezstronnego obserwatora, co ułatwi ci zdystansowanie się do problemu i wyciszenie emocji.
 4. Zyskasz większą umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów w przyszłości, ponieważ  coach zadba, abyś przy jego wsparciu nauczył(a) się szukania i wdrażania rozwiązań najlepiej dopasowanych do ciebie.

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z coachingu bardzo ułatwia wiedza, jak przebiega cały proces, dlatego koniecznie zajrzyj na stronę sesja coachingowa. Jeżeli szukasz konkretnych przykładów, gdy coaching przyniósł efekty – polecam stronę o specjalizacji coachingowej. Polecam też przeczytanie znajdującego się w aktualnościach artykułu o coachingu, jego zaletach, wadach oraz przydatności w rozwiązywaniu problemów.

Kiedy coaching NIE spełni twoich oczekiwań?

 • – Kiedy potrzebujesz wsparcia psychoterapeuty lub psychiatry
 • – Kiedy oczekujesz „gotowej recepty” i nie masz ani czasu, ani chęci aby systematycznie pracować nad zmianą
 • – Kiedy nie jesteś gotowa(y) na działanie oraz uważasz, że za wszystkie twoje porażki i niepowodzenia odpowiadają inni

Kiedy coaching przyniesie najlepsze EFEKTY?

 • Kiedy bardzo chcesz zmienić coś w swoim życiu, a dotychczasowe metody działania nie przyniosły efektów
 • Kiedy jesteś w stanie wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje
 • Kiedy jesteś gotów (gotowa) systematycznie nad zmianą pracować
 • Kiedy potrzebujesz mądrego wsparcia i jesteś gotowa, to wsparcie przyjąć
 • Kiedy potrzebujesz uważnego wysłuchania i kogoś, kto zmotywuje cię do działania

Coaching w Łodzi lub przez skype

Prowadzę coaching w Łodzi (bezpośrednio) lub za pomocą programu skype. Jeżeli chcesz się umówić czy dowiedzieć więcej, nie wahaj się napisać lub zadzwonić (w zakładce kontakt znajdziesz namiary). Polecam też przeczytanie artykułu o coachingu i zapoznanie się z informacjami „o mnie”.

Przeczytaj koniecznie: